7/12 - 1/3 / 1/2-2/5

+1
Ответы (1)
  1. 24 октября, 02:58
    0
    (7/12 - 1/3) : (1/2 - 2/5) = 2 1/2

    1) 7/12 - 1/3 = 7/12 - 4/12 = 3/12 = 1/4

    2) 1/2 - 2/5 = 5/10 - 4/10 = 1/10

    3) 1/4 : 1/10 = 1/4 * 10/1 = 10/4 = 2 2/4 = 2 1/2