Жакшаларды ашып, уксас косылгыштарды бириктириндер:

1) 4 (7-5 х) - (12-20 х) :

2) 2 (3 х-у) - (5 х-2 у) :

3) 6 (х+2 у) - 3 (2 х+у)

4) 5 (4 х+у) - 2 (х-у).

+2
Ответы (1)
  1. 16 ноября, 17:44
    0
    1) 4 (7-5 х) - (12-20 х) = 28-20x-12+20x=40;

    2) 2 (3 х-у) - (5 х-2 у) = 6x-2y-5x+2y=x;

    3) 6 (х+2 у) - 3 (2 х+у) = 6x+12y-6x+3y=15y;

    4) 5 (4 х+у) - 2 (х-у) = 20x+5y-2x+2y=18x+7y.