Ажей немерелерине багалары бирдей 5 кара тусти жане 4 кок тусти такия сатып алды. Оларга 5841 тенге акша толенди. Кара тусти такияларга неше тенге толенди.? Кок тустилерге ше?

+1
Ответы (1)
  1. 21 сентября, 18:25
    0
    багалары бирдей такиялар болса, онда оны х саны деп аламыз.

    кара тусти такия - 5 х

    кок тусти такия - 4 х

    барлыгына 5841 тенге толенди.

    5 х+4 х=5841

    9 х=5841

    х=5841 : 9

    х = 649

    кара тусти такия 5 х болса, 5*649=3245 тенге толенди

    кок тусти такия 4 х болса, 4*649 = 2596 тенге толенди.

    3245 + 2596 = 5841 тенге (Жумсалган акшасы шыкты)

    Жауабы: кара тусти такия 3245 тенге турады. кок тусти такия 2596 тенге турады