8 (X + 2) - 6 = 7 - (5-8X)

+1
Ответы (1)
  1. 1 июля, 06:46
    0
    8 х + 16-6=7 - (5-8 х)

    8 х+8 х=6+7+5-16

    16 х=2

    х=16:2

    х=8