3 у + 8 у + 19 = 107

решите уравнение

+2
Ответы (2)
  1. 16 мая, 18:10
    0
    11 у+19=107

    11 у=107-19

    11 у=88

    у=88/11

    у=8
  2. 16 мая, 19:30
    0
    складываем 3 у и 8 у = 11 у

    у = 107-19 = 88

    11 у=88

    у=88:11

    у=8