2/3 (6-3) = 8 - (5x+1)

+4
Ответы (1)
  1. 17 мая, 03:23
    0
    2/3 (6-3) = 8 - (5 х+1)

    2/3*3=8-5 х-1

    2=7-5 х

    5 х=7-2

    5 х=5

    х=5:5

    х=1