Упростить вырожения

2 (1-3x) 2 ст - (3x+1) (1-3x)

+2
Ответы (1)
  1. 21 февраля, 08:32
    0
    2 (1-3x) 2 ст - (3x+1) (1-3x) = 2 (1-3x) 2 ст - (1-3x) 2 ст = (1-3x) 2 ст