5*9 + (8*6-36:6) = (19+6) : 5+42:6 = 18:3 + (27-19) * 4 = (8+27) : 5+17=

+5
Ответы (2)
  1. 23 апреля, 06:59
    0
    (19+6) : 5+42:6=12

    5*9 + (8*6-36:6) = 86

    18:3 + (27-19) * 4=38

    (8+27) : 5+17=24
  2. 23 апреля, 07:12
    0
    1) 8*6=48

    2) 36:6=6

    3) 48-6=42

    4) 5*9=45

    5) 45+44=89