Write 0.4% as a fraction or mixed number in simplest form. I though it was 2/5 but it is wrong.

+3
Ответы (2)
  1. 25 мая, 13:55
    0
    0.4% - 0.4/100 = 1/250
  2. 25 мая, 14:15
    0
    0.4% ~0.004 = 4/1000 = 1/250