Найди значение выражания:

83 у-35 у+16 у+36 у при у = 2

16•5 у+14•2 у-100 у при у = 6

+4
Ответы (2)
  1. 12 июля, 23:05
    0
    83y-35y+16y+36y=100•4y=400y

    При у=2 400•2=800

    16•5 у+14•2 у-100 у=8•3 у=24 у

    При у=6 24•6=144
  2. 12 июля, 23:56
    0
    48 у+52 у=100 у = 100 х2=200