а) 5 5/9 + 3 1/6 - 6 4/27 б) 12 13/48 - (9 17/32-4 5/24 в) 1 5/7 + 3 11/14 - 2 1/4 г) (18 - 10 18/35) - (3 9/28 + 2 3/20

+3
Ответы (1)
  1. 1 апреля, 19:28
    0
    5 5/9 (*6) + 3 1/6 (*9) - 6 4/27 (*2) = 5 30/54+3 9/54-6 8/54=2 31/54

    12 13/48 - (9 17/32-4 5/24) = 7 91/96

    1) 9 17/32 (*3) - 4 5/24 (*4) = 9 51/96 - 4 20/96=5 31/96

    2) 12 13/48 (*2) - 5 31/96=12 26/96-5 31/96=11 218/96-5 31/96=6 187/96=

    =7 91/96

    1 5/7 (*4) + 3 11/14 (*2) - 2 1/4 (*7) = 1 20/28+3 22/28-2 7/28=2 37/28

    (18-10 18/35) - (3 9/28+2 3/20) = 3 3/70

    1) 18-10 18/35=8 18/35

    2) 3 9/28 (*5) + 2 3/20 (*7) = 3 45/140+2 21/140=5 66/140

    3) 8 18/35 (*4) - 5 66/140=8 72/140-5 66/140=3 6/140=3 3/70