3) (-11/15) * (-10/11) * (-9/10) + (7/9) * (-6/7) + 4/15

+4
Ответы (1)
  1. 1 ноября, 14:45
    0
    (-11/15) * (-10/11) * (-9/10) + (7/9) * (-6/7) + 4/15=

    (-11 * (-10) * (-9)) / (15*11*10) - (6*7) / (9*7) + 4/15=

    (-990) / 1650 - (42/63) + 4/15=-1