А) 2 3/4-1 5/6=

б) 4 2/5+3 5/6=

в) 7 5/12 - (1 5/8+2 1/24) =

+4
Ответы (1)
  1. 12 февраля, 03:10
    0
    2 3/4 - 1 5/6=2 9/12 - 1 10/12=11/12

    4 2/5+3 5/6=4 12/30+3 25/30=7 37/30=8 7/30

    7 5/12 - (1 5/8+2 1/24) = 7 10/24 - 1 15/24 - 2 1/24=3 18/24=3 3/4