1/2+2/5. 1/2-2/5

3/4+2/3. 3/5-1/3

1/4-1/6. 3/5+1/3

+5
Ответы (1)
  1. 3 апреля, 19:37
    0
    1/2+2/5=5/10+4/10=9/10

    3/4+2/3=9/12+8/12=17/12=1 12/5

    1/4-1/6=3/12-2/12=1/12

    1/2-2/5=5/10-4/10=1/10

    3/5-1/3=9/15-5/15=4/15

    3/5+1/3=9/15+5/15=14/15