2/3 - (1/20+2/9) - 5/18.

+1
Ответы (1)
  1. 9 ноября, 19:58
    0
    2/3 - (1/20+2/9) - 5/18=7/60

    1) 1/20+2/9=9/180+40/180=49/180

    2) 2/3-49/180=120/180-49/180=71/180

    3) 71/180-5/18=71/180-50/180=21/180=

    7/60