Х²+5 х-6 = (х+6) (х-а) найти а

+1
Ответы (1)
  1. 25 сентября, 01:01
    0
    Находим дискриминант

    D=5^2 - (-6) * 4=25+24=49=7^2

    x1 = (-5-7) / 2=-6

    x2 = (-5+7) / 2=1

    a=1

    x^2+5x-6 = (x+6) (x-1)