98 61/88 - (1+3/8) - (88 5/33-87 5/6) - 4 11/13+2 41/52)

+3
Ответы (1)
  1. 3 сентября, 13:52
    -1
    98 61/88 - (1+3/8) - (88 5/33-87 5/6) - 4 11/13+2 41/52)

    98 61/88-1 3/8=98 61/88-11/8=

    98 (61/88-121/88) = 98 (-15/22) =

    97 7/22

    88 5/33-87 5/6=1 (5/33-5/6) =

    1 (10/66-55/66) = 1-45/66=

    21/66=7/22

    97 7/22-7/22=97

    -4 11/13+2 41/52=

    -2 (41/52-11/13) =

    -2 (41/52-44/52) =

    -2 (-3/52) = - 2 3/52

    97-2 3/52 = 94 49/52