1) 2/5 / 3/5x - 1/5 - 1/5 = 1/20

+1
Ответы (1)
  1. 24 апреля, 09:07
    0
    2/5*5 х/3-2/5=1/20

    2 х/3-2/5=1/20

    2 х/3=1/20+2/5

    2 х/3=2/5

    Х=2/5:2/3

    Х=3/5