А) 1 7/16 : (3 3/4-1 5/6) = ?, б) 30 - ((4 3/4-2 1/2) : 1/8+5 3/7=?

+3
Ответы (1)
  1. 28 апреля, 09:15
    0
    А)

    1) 15/4-11/6=45/12-22/12=23/12

    2) 23/16:23/12=23*12/16*23=3/4