1) 4.3/5.6=17.2/8 х 2) 1.9 х/5.2=5.7/3.9

+3
Ответы (1)
  1. 7 марта, 10:08
    0
    1) 8 х = 5,6 * 17,2 : 4,3; 8 х = 22,4; х = 2,8

    2) 1,9 х = 5,2 * 5,7 : 3,9; 1,9 х = 7,6; х = 4