1/9: (24*1/2-2*1/2x) = 3/4

+2
Ответы (1)
  1. 19 января, 01:38
    0
    24 1/2-2 1/2 х=1/9:3/4

    24 1/2-2 1/2 х=1/9*4/3=4/27

    -2 1/2 х=4/27-24 1/2=4/27-49/2=8-1323/54 =

    -1315/54

    х=1315/54:2 1/2 = 1315/54*2/5=263/27 = 9 20/27