2 1/2y-1,27=3/4y-4,77

+3
Ответы (1)
  1. 14 июля, 12:58
    0
    2 1/2=2,5

    3/4=0,75

    2,5y-1.27=0.75y-4.77

    2.5y-0.75y=-4.77+1.27

    1.75y=-3.5

    y=-3.5/1.75

    y=-2