1/3*х+1/5*х+1/6*х=21/40

+1
Ответы (1)
  1. 19 июня, 21:13
    0
    1/3*х+1/5*х+1/6*х=21/40

    21/30*х=21/40

    х=21/40*30/21

    х=3/4