2) 1 7/8:4 1/6 4) 6 2/3:2 7/9 6) 5 1/3:3 5/9 8) 6 2/5:1 7/9

+3
Ответы (1)
  1. 8 декабря, 11:17
    0
    2) 1 7/8:4 1/6=15/8:25/6=15/8 * 6/25=90/200=9/20

    4) 6 2/3:2 7/9=20/3:25/9=20/3 * 9/25=180/75=2 2/5

    6) 5 1/3:3 5/9=16/3:32/9=16/3 * 9/32=145/96=1 1/2