Сравните числа: а) 1/2 и 1/5 б) 5/7 и 4/5 в) 9/8 и 8/9

+4
Ответы (2)
  1. 3 марта, 15:49
    0
    1) >2)

    вроде так но не точно
  2. 3 марта, 18:01
    0
    A) 1/2 = 5/10, а 1/5 = 2/10, значит 1/2 > 1/5

    б) 5/7 = 25/35, а 4/5 = 28 / 35, значит 5/7 < 4/5

    в) 9/8 = (1) 1/8, а 8/9 8/9