1 17/18 * (3 1/4-2,95) : 3,5

+2
Ответы (1)
  1. 20 марта, 22:36
    0
    1 17/18 * (3 1/4-2,95) : 3,5=1/6

    3 1/4-2,95=3,25-2,95=0,3

    1 17/18:3,5=35/18*10/35=5/9

    5/9*0,3=5/9*3/10=1/6