А) (1 - 1/2) : (1/2 - 1/3) ;

б) (1/2 + 1/4 - 2/5) : 4/5

в) 3/4 : (1 - 1/4 + 3/8)

г) (1/3 + 1/4) : (2 - 5/6)

+4
Ответы (1)
  1. 28 июля, 22:34
    0
    а) (1 - 1/2) : (1/2 - 1/3) = (2/2 - 1/2) : (3/6 - 2/6) = 1/2 : 1/6 = 1/2 * 6/1 = 6/2 = 3

    б) (1/2 + 1/4 - 2/5) : 4/5 = (10/20 + 5/20 - 8/20) : 4/5 = 7/20 * 5/4 = 7/4 * 1/4 = 7/16

    в) 3/4 : (1 - 1/4 + 3/8) = 3/4 : (8/8 - 2/8 + 3/8) = 3/4 : 9/8 = 3/4 * 8/9 = 2/3

    г) (1/3 + 1/4) : (2 - 5/6) = (4/12 + 3/12) : (12/6 - 5/6) = 7/12 : 7/6 = 7/12 * 6/7 = 1/2