9:3/7; 2:1 1/3; 2 1/7:15;

+4
Ответы (1)
  1. 24 марта, 04:39
    0
    9:37 = 9*7/3 = 3*7 = 21

    2:1 1/3 = 2:4/3 = 2*3/4 = 3/2

    2 1/7:15 = 15/7:15 = 15/7*1/15 = 1/7