R=6 см c-? s-? С округлением

+2
Ответы (1)
  1. 2 октября, 04:29
    0
    С = 2 пR

    C = 2*3,14 * 6 = 37,68 см = 38 см

    Sкруга = пR^2

    S = 3,14 * (6*6) = 3,14 * 36 = 113,04 = 113 см2