3/8+1/6 4/5-3/10 1/12+1/10 9/20-1/30

+4
Ответы (1)
  1. 14 февраля, 21:39
    0
    3/8+1/6=9/24+4/24=13/24

    4/5-3/10=8/10-3/10=5/10=1/2

    1/12+1/10=5/60+6/60=11/60

    9/20-1/30=27/60-2/60=25/60=5/12