2:3/5+3/5:2+1 1/2:6+6:1 1/2=

+1
Ответы (1)
  1. 12 марта, 22:48
    +3
    1) 2 : 3/5 = 10/3

    2) 3/5 : 2 = 3/10

    3) 1 1/2 : 6 = 3/2 : 6 = 1/4

    4) 6 : 3/2 = 4

    5) 10/3 + 3/10 = 100/30 + 9/30 = 109/30

    6) 1/4 + 4 = 4 1/4

    7) 109/30 + 4 1/4 = 109/30 + 17/4 = 218/60 + 255/60 = 473/60 = 7 53/60