10 5/9-1 7/32 * (4 11/15+3 1/15)

+2
Ответы (1)
  1. 21 мая, 03:51
    0
    1) 10 5/9-1 7/32 * (4 14/15+3 1/15) = 29/36

    а) 4 14/15+3 1/15=7 15/15=8

    б) 1 7/32*8=39/32*8/1=39/4=9 3/4

    в) 10 5/9-9 3/4=95/9-39/4=29/36