28: (7-1•3) = 83 - (27+18) = (72-54) : 9•4=

+3
Ответы (1)
  1. 20 июля, 00:57
    0
    28: (7-1*3) = 7

    1) 1*3=3

    2) 7-3=4

    3) 28:4=7

    83 - (27+18) = 38

    1) 27+18=45

    2) 83-45=38

    (72-54) : 9*4=12

    1) 72-54=18

    2) 18:9=2

    3) 3*4=12