1/2:2/5=?,2/3:3/5=?,5/7:2/3=?

+2
Ответы (1)
  1. 26 ноября, 21:12
    0
    1/2:2/5=1/2*5/2=5/4=1 1/4=1,25

    2/3:3/5=2/3*5/3=10/9=1 1/9

    5/7:2/3=5/7*3/2=15/14=1 1/14