2.49/72 Х 15 - 25.7/12

+5
Ответы (1)
  1. 22 июня, 17:59
    0
    2 49/72*15=193/72 * 15/1=2895/72 = 40 15/72=

    = 40 5/24

    40 5/24 - 25 7/12 = 14 (29/24-14/24) = 14 15/24=

    = 14 5/8