А) - 1/3 + (-1/2) ; б) 7/15 - 13/15

+5
Ответы (1)
  1. 15 сентября, 12:31
    0
    А) - 1/3 + (-1/2) = - 2/6-3/6 = - 5/6

    б) 7/15-13/15 = - 6/15 = - 2/5