1/2+1/4 5/8+5/24 2/3-4/9

2/3+1/6

+5
Ответы (2)
  1. 20 июля, 07:25
    0
    0.75, 0.8333, 0.2223, 0.8334
  2. 20 июля, 08:41
    0
    1/2+1/4=2/4+1/4=3/4

    5/8+5/24 = 15/24+5/24=20/24=5/6

    2/3-4/9=6/9-4/9=2/9

    2/3+1/6=4/6+1/6=5/6