А) 4x+4y-z (x+y)

б) m³-m²-9m+9

в) 4t² - (t-5) ²

разложите на множетели

+4
Ответы (1)
  1. 29 января, 22:33
    0
    А) 4 (х+у) - z (x+y) = (x+y) (4-z)

    б) m^2 (m-1) - 9 (m-1) = (m-1) (m^2-9) = (m-1) (m-3) (m+3)

    в) (4t - (t-5)) (4t + (t-5)) = (4t-t+5) (4t+t-5) = (3t+5) (5t-5)