2,6-1,6 (x-4) = 3 (7-0,4x)

+3
Ответы (1)
  1. 11 июля, 02:56
    0
    2,6-1,6 х-6,4=21-1,2 х

    -1,2 х+1,6 х=21-2,6+6,4

    -0,4 х=12

    х=-30