1 1/4 х+3 1/3 - (5 1/6+1/2 х) = 1 1/2

+3
Ответы (1)
  1. 16 июня, 11:03
    0
    5/4 х+10/3-31/6-1/2 х=3/2

    5/4 х-1/2 х=3/2+31/6-10/3

    3/4 х=20/6

    х=20/6:3/4

    х=40/9=4 4/9