3 1/3*2 2/5 (2-4 8/15 * 3/17)

+5
Ответы (1)
  1. 10 июня, 15:07
    0
    3 1/3 * 2 2/5 * (2 - 4 8/15 * 3/17) = 9 целых 3/5

    1) 4 8/15 * 3/17 = 68/15 * 3/17 = (4*1) / (5*1) = 4/5

    2) 2 - 4/5 = 1 1/5

    3) 2 2/5 * 1 1/5 = 12/5 * 6/5 = 72/25

    4) 3 1/3 * 72/25 = 10/3 * 72/25 = (2*24) / (1*5) = 48/5 = 9 3/5