А) 84/48•108/126 б) 96/33•35/80•110/105

+4
Ответы (1)
  1. 14 ноября, 18:49
    0
    а)

    84/48 * 108/126 = 2/4 * 9/3 = 1/2 * 3 = 3/2 = 1 1/2,

    б)

    96/33 * 35/80 * 110/105 = 6/3 * 1/5 * 10/3 = 12/9 = 1 3/9 = 1 1/3