4 2/7-3 2/9-5 5/7+1 1/3-5 1/9+2 3/7

+3
Ответы (1)
  1. 25 сентября, 04:37
    0
    = (4 2/7+2 3/7-5 5/7) - (3 2/9+5 1/9-1 3/9) = 1 - 7 = - 6

    4 2/7+2 3/7=6 5/7

    6 5/7 - 5 5/7 = 1

    3 2/9+5 1/9=8 3/9

    8 3/9-1 3/9=7

    1 - 7 = - 6