Разложите на множители:

1) 36m*2n*3-49m*4n

2) 50+20x+2x*2

+2
Ответы (1)
  1. 10 августа, 09:49
    0
    36m*2n³+49m*4n = 4*m*n (18n²-49)

    50+20x+2x²=2 (x+5) (x+5) = 2 (x+5) ²