3 х-1.7 равен - 8.2-2.1 х

+4
Ответы (2)
  1. 15 июля, 00:47
    0
    3 х-1.7=-8.2-2.1x

    3x+2,1x=-8.2+1.7

    5,1x = - 6.5

    x = - 6.5 : (- 5.1)

    x = - (65) / 51 = - 1 (14) / 51
  2. 15 июля, 01:57
    0
    3 х - 1,7 = - 8,2 - 2,1 х

    3 х + 2,1 х = - 8,2 + 1,7

    5,1 х = - 6,5

    х = - 65/10 : 51/10

    х = - 1 14/51