12 7/23 - (6 18/23-x) = 3 21/23+5 19/23

+5
Ответы (1)
  1. 30 мая, 19:04
    0
    12 7/23 - (6 18/23-x) = 3 21/23+5 19/23

    12 7/23-6 18/23+x=8 40/23

    11 30/23-6 18/23+x=9 17/23

    5 12/23+x=9 17/23

    x=9 17/23-5 12/23

    x=4 5/23