13.2+17.5 - (+0.8) - (-22) - (-0.5) =

-0.54 + (-3.24) =

-1 + (-9 / 1/31) =

-7.9 + (-4.2) =

+2
Ответы (1)
  1. 31 мая, 23:31
    0
    13,2+17,5 - (+0,8) - (-22) - (-0,5) = 13,2+17,5-0,8+22+0,5=52,4

    -0,54 + (-3,24) = - 0,54-3,24 = - (0,54+3,24) = - 3,78

    -1 + (-9 1/31) = - 1 - 9 1/31 = - (1+9 1/31) = - 10 1/31

    -7,9 + (-4,2) = - 7,9 - 4,2 = - (7,9+4,2) = - 12,1