10+7*4*9-19+73-46*9=?

+2
Ответы (2)
  1. 5 июля, 08:30
    0
    7*4*9=252

    46*9=414

    10+252=262

    262-19=243

    243+73=316

    316-414=-98
  2. 5 июля, 09:36
    0
    10+7*4*9-19+73-46*9=-98

    1) 7*4=28

    2) 28*9=252

    3) 46*9=414

    4) 10+252=262

    5) 262-19=243

    6) 243+73=316

    7) 316-414=-98