252 ⋅ (69 + 136) - 6 588 : 27 ⋅ 36

+1
Ответы (1)
  1. 26 декабря, 06:43
    0
    252• (69+136) - 6588:27•36=42876

    1) 69+136=205

    2) 205•252=51660

    3) 6588:27=244

    4) 244•36=8784

    5) 51660-8784=42876

    Ответ-42876.