Вычислите: (№1473, 1474)

1) 2,16 : 2 7/10 + 0,3 * 1 4/5;

4) 38 - 15 * 0.6 : 1/4;

1) (4 1/2 - 0,7) * (1,85 + 3/20) ;

4) (2,6 + 1 2/5) * (4 - 2 4/25) ;

+4
Ответы (1)
  1. 2 июня, 19:13
    0
    2,16 : 2 7/10+0,3 * 1 4/5=2,16:2,7+0,3*1,8=0,8+0,54=1,34

    38 - 15*0,6:1/4=38 - 15*0,6:0,25=38 - 9:0,25=38-36=2

    (4 1/2 - 0,7) * (1,85+3/20) = (4,5 - 0,7) (1,85+0,15) = 3,8*2=7,6

    (2,6+1 2/5) (4 - 2 4/25) = (2,6+1,4) (4 - 2,16) = 4*1,84=7,36